Стильові дизайнерські рішення

Меблі та столярні вироби із натурального дерева – відмінний варіант для тих, хто бажає створити у себе вдома неповторний інтер’єр, підкреслити свою індивідуальність. Наша компанія допоможе Вам у цьому – створивши унікальні меблі спеціально для Вас.

Обравши стильовий напрямок та визначившись із чіткою схемою представлення виробів, зв’яжіться з менеджером, та дизайнер, враховуючи всі Ваші побажання та наша пропозиції конструктивних рішень, створить 3D візуалізацію Вашого індивідуального замовлення. Наша команда знайде індивідуальний підхід та ексклюзивне рішення для кожного клієнта.

Якщо ви не можете визначитися з дизайном, Вам допоможуть наші «Дизайнерські рішення».

В дизайні інтер’єра будь-якого приміщення існують так звані стилі інтер’єру чи стильові напрямки. Стиль – це сукупність характеристик, відповідність виразних засобів та прийомів, художня та ідейна спільність, характерна як певному часу чи напрямку в архітектурі, так і в конкретній людині чи її житла.

Виділяють дві групи стилів: історичні та етнічні.

Історичні стилі – це, перш за все, античний стиль, романський стиль, готика, відродження, бароко, класицизм, еклектика, модерн, модернізм, конструктивізм, постмодернізм, хай-тек, деконструктивізм. Ці стилі зароджувалися у певний історичний період часу, розвивалися та приходили в занепад, змінюючи один одного. Декотрі з них прийнято називати великими стилями, які характеризуються тим, що вони отримали розповсюдження не тільки в архітектурі та дизайні інтер’єру, але і в інших областях мистецтва – від поезії та музики до живопису і дизайну одягу.

Також, можна зустріти і деякі приватні визначення, такі як «стиль Георга», «стиль Людовіка ХІV» або «стиль Адама». Все це різновиди того чи іншого великого стилю. Наприклад, у Франції стиль бароко часів Людовіка XIV знаходився у розквіті та мав деякі свої особливості, що і викликало бажання у професійних критиків ввести термін «стиль Людовіка». Такс само відбулося і з терміном «стиль Георга», але в даному випадку мова йде про інтер’єрний мебельний стиль Англії XVIII століття, коли нею правили Георг І та   Георг ІІ, і з терміном «стиль Адама» — британський класицизм XVIII століття, оснований шотландським архітектором Робертом Адамом. А, наприклад, «стиль Перикла» означає золоте століття грецької  класики V століття до н.е., коли в часи провідного політичного діяча Древньої Греції Перикла – створювалися найкращі пам’ятники архітектури. Майже дві тисячі років потому, в XVII столітті, окремі елементи класики – «стиля Перикла» — були використані в архітектурі та мистецтві, отримавши назву класицизму. Ще через триста років відроджені риси стилю стали називатися неокласикою або неокласицизмом.

Причиною же виникнення етнічних стилів стали особливості народного (етнічного) побуту. Наприклад, стиль шале, який зародився в старинній провінції у південно-західній Франції – Савойї, увібрав у себе багату історію альпійських гір та унікальних місцевих звичаїв. Цей стиль представляє собою простоту, тепло, практичність, використання натуральних та необроблених матеріалів.

Можливо стилізувати житло по Вашому духу, як мавританський стиль, малазійська хатина, чукотський чум чи в один із самих комфортних та модних зараз – скандинавський стиль, і все це буде етнічний стиль. Варто згадати єгипетський, етруський, візантійський стилі, які також можна віднести до історичних.

Особливо потрібно відмітити еклектику – суміш елементів так званих «історичних» архітектурних стидів. Вперше вона з’явилася в кінці XIX століття, після чого еклектику то відкидали, то відроджували. Закінчилися ці коливання всередині ХХ століття, коли еклектика стала основою одного великого сучасного стилю – постмодернізму.

А, ось, стильовий напрямок – це вже більш вузьке поняття стилю. Стильовий напрямок не охоплює всі сфери життєдіяльності людей, а лише один-два із них.

Для опису творчих розробок архітекторів та дизайнерів, які є результатом від якого-небудь конкретного стилю, застосовують термін «стилізація». Стилізація – це вільне творче представлення стилю та його елементів. Використовуючи прийоми, які були використані в минулому, стилізація додає щось нове та сучасне. Точно відновити історичні стилі неможливо,та це і не потрібно – вони «жили» в свою епоху. Іншими словами, стиль – це вираження образу життя, який реалізувався в формах мистецтва, і повторення попереднього стилю в нових умовах відбувається тільки у вигляді стилізації.

Отже, стиль та стильовий напрямок – це мова вираження основної ідеї дизайн-проекту. Стилі інтер’єру, як Ви вже зрозуміли, бувають різними, але всі вони залежать від Вашого світогляду, характеру та звичок. Більше значення має доречність та гармонійність того чи іншого елементу, який вписується в оточуючий простір. Стилізація Вашого інтер’єру має підкреслити Вашу індивідуальність, гармоніювати з Вами, з Вашим способом життя, тому до вибору стилю дизайну інтер’єру  необхідно підійти з усією серйозністю, і ми допоможемо Вам у цьому.

 

Історичні стилі:

 

Етнічні стилі:

 

Сучасні стилі та стильові напрямки: